Pozadí
Menolistica

Brutnákový olej

Francouzské označení brutnáku („bourrache“) pochází z arabského „abou-rach“, což znamená „otec potu“. V oblasti středozemního moře je totiž brutnák znám a tradičně využíván pro svoji schopnost redukovat výskyt návalů, projevujících se v klimakteriu. Brutnákový olej dodává organismu polynenasycené mastné kyseliny omega 6, které jsou přirozeným prekurzorem mnoha důležitých látek a přispívají, mimo jiné, také k elasticitě, kráse a lesku pokožky.

Extrakt z jamu obsahující 16% diosgeninu

Smldinec neboli jam (název pochází z guinejského „jíst“) představuje klíčovou potravinu mnoha národů. Jedná se o kořen obsahující rostlinou látku diosgenin, jejíž struktura je blízká přírodnímu progesteronu. Význam tohoto kořene spočívá především v obsahu specifických nutričních látek, podporujících udržení ženské vitality.

Minerály z mořských řas

V období klimakteria je velice důležitý zvýšený přísun minerálních látek. Chaluhy a mořský salát jsou bohaté na minerální látky i stopové prvky a představují proto významný příspěvek pro tkáňovou výživu. Řasy jsou rovněž známé svým podpůrným účinkem pro udržení štíhlé postavy, což je v tomto období, charakterizovaném přirozeným sklonem ke zvyšování tělesné hmotnosti, pro ženu obzvláště důležité.

Olej z ryb

Kvalita tohoto oleje je v dietologii uznávána pro vysoký obsah mastných kyselin omega 3, které se podílejí na správné funkci krevního oběhu. Právě pro klimakterické období života ženy jsou oběhové obtíže charakteristické a olej z ryb pomáhá tyto problémy upravovat.

Přírodní vitamin E

Použitý vysoce kvalitní vitamin E byl společností Laboratoires HOLISTICA® vybrán pro svůj rostlinný původ. Díky antioxidačním účinkům chrání esenciální mastné kyseliny obsažené v brutnákovém oleji a v oleji z ryb a účastní se na ochraně buněčných membrán před účinky volných radikálů, které vznikají v důsledku stresu.

Vyvážený obsah důležitých látek - originalita přípravku

Přípravek MENOLISTICA® nabízí ženskému organismu 2 typy nutričních prekurzorů s rozhodujícím významem pro období po čtyřicítce. Organismus si dle momentální potřeby sám může zvolit cestu jejich dalšího využití. Originální a pečlivě vyvážené nutriční složení respektuje tradiční energetické koncepce jak výběrem kvalitních surovin, tak zastoupením vlastních složek